ללמוד במקום הנכון, בזמן הנכון

סטודנטים רבים מתכננים לימודים בחו"ל, החל מחילופי סטודנטים לסמסטר וכלה בלימודי תואר או דוקטורט. סטארט אפ ישראלי חדש בשם גראדטריין לקח על עצמו להפוך את תהליך מציאת מוסד הלימודים המתאים ליעיל ואפקטיבי.

//ליטל הלמן

עבור סטודנטים רבים, לימודים בחו"ל הם חלום. היכולת להרחיב אופקים, להיחשף לקהילה בינלאומית, ולחוות קצת חיים בחו"ל תוך כדי התקדמות מקצועית, ובשילוב היקרה הנלווית לכל זה היא מושכת עין ולב. תהליך ההרשמה והקבלה, לעומת זאת, לא כל כך

כיכר וושינגטון

כיכר וושינגטון

פשוט. מועמדים מעולים לא מתקבלים ללימודים בחו"ל במקומות הראויים להם מסיבות של חוסר ידע, בירוקרטיה וחוסר היכרות עם התהליך. אפילו סטודנטים שמצליחים להגיע לתוכניות יוקרתיות בחו"ל חוזרים ואומרים שלו ידעו "אז", כשנרשמו, מה שהם יודעים "עכשיו", כשהם כבר בעיצומם של הלימודים, הם היו מתנהלים אחרת, חוסכים כסף ואולי גם מקבלים החלטות אחרות. לא לכולם יש אח גדול שעבר את התהליך בדיוק שנה קודם. גראדטריין הוקם כדי לתת לכל מועמד אח גדול כזה. בגראדטריין, כל סטודנט בוחר קוצ'ר מרקע דומה ושאיפות מקצועיות דומות, שיוכל להדריך אותו– גם איך להתקבל לתוכניות רלוונטיות, אבל גם איך לנצל את הלימודים בחו"ל כדי להגיע לאן שהוא רוצה בסוף להגיע. העזרה האישית הזו משולבת בגראדטריין עם כלים מבוססי מידע ואלגוריתמיקה, שיסייעו לסטודנט בקבלת החלטות בנוגע לבחירת תוכניות, לתכנון תהליך ההרשמה, למציאת מלגות, לבחירת קורסים, ועוד.

גראדטריין הוקמה על ידי חמישה חברים מחמש מדינות שונות וחמישה תחומי לימוד שונים, שהגיעו למסקנה שהתהליך לא צריך להיות כל כך קשה. אנשים יכולים ללמוד מניסיון של אחרים במקום שכל דור של נרשמים יחזור על אותן טעויות.

students- gradtrainבאוקטובר השנה עתיד להיפתח האתר למשתמשים. בינתיים, מריצה גראדטריין "פרייבט ביתא" לקבוצה סלקטיבית של כשבעים קוצ'רים. לגראדטריין גם פורום פעיל ובלוג עם עצות כלליות לסטודנטים. למרות שהאתר טרם נפתח למשתמשים, מומלץ כבר כעת להתעדכן בקמפיין גיוס-המונים (קראודפאנדינג) של גראדטריין באינדיגוגו. הקמפיין מאפשר לסטודנטים לבצע רכישה מקדימה של קואוצ'ינג ולקבל יתרונות תחרותיים משמעותים בהרשמה, בהתאם לסכום שהסטודנט רוצה להשקיע. ניתן לקבל טיפים לקראת הבחירה במוסד הלימודים והמעבר, לנבא את סיכויי הקבלה (ובכך למנוע רישום מיותר), ולקבל קואוצ'ינג מהמייסדים עצמם, שכולם סיימו בהצלחה את המסלול באוניברסיטאות מובילות (מוגבל במספר). המחירים  זולים בהרבה מהקיים היום בשוק ובהחלט יכולים לחסוך כאב ראש או גרוע מכך, הליכה למוסד לימודים שאינו מתאים.

הקמפיין הוא אחד המוצלחים באינדיגוגו בתקופה האחרונה מבחינת התעבורה שהוא מייצר. הדבר הוליד עניין בגראדטריין גם בעתונות הבינלאומית, והחברה התפרסמה בכתבות בפורבס ובג'רוסלם פוסט, בפוקס, ועוד. בנוסף לקמפיין, שווה להעיף מבט באתר גראדטריין: www.gradtrain.com,  או בבלוג גראדטריין, לעצות כלליות: http://blog.gradtrain.com.

 

מודעות פרסומת