תמיכה בזקני ציון

לתמיכה בזקני ציון: http://www.mimoona.co.il/Projects/677

מי אנחנו?

זקני ציון הוא מגזין סטודנטים ירושלמי שיוצא מידי חודש במהלך שנת הלימודים ב-10,000 עותקים. המגזין מופץ על גבי סטנדים ברחבי האוניברסיטה העברית ובאופן ידני במספר מכללות בירושלים. קמנו לפני כשנה והפכנו להיות המגזין המוביל בקרב הסטודנטים בירושלים. ע"פ סקר שערכנו: 62% מהסטודנטים באוניברסיטה העברית קוראים אותנו.
את המגזין הקימה חבורת סטודנטים מהאוניברסיטה העברית שנמאס לה מהעיתונות הסטודנטיאלית הקיימת.

מה עשינו עד עכשיו?

האוניברסיטה העברית כיום איננה כפי שנראתה לפני כשנה. הוקם מגזין מתחרה למגזין היוצא מטעם אגודת הסטודנטים וישנו חופש ביטוי לסטודנטים וביקורת אפקטיבית כלפי הגוף הגובה מכלל הסטודנטים כ-3.5 מיליון ש"ח בשנה. ישנו מגזין ברמה גבוהה שסטודנטים אוהבים לקרוא בלי להרגיש זלזול באינטלגנציה שלהם. ישנה במה לדעות הפוליטיות השונות על גבי דפי זקני ציון, כפי שלא היה בעבר.

ירושלים:
עודדנו אהבה לירושלים וגאווה לעיר. העלינו כתבות החל מחשיפת מנהרות סודיות בהר הצופים ששימשו להעברת נשק עד מלחמת ששת הימים, עבור בסקירת מצב התכנון והבנייה בירושלים, בראיונות עם חברי כנסת שהתחילו את דרכם באוניברסיטה העברית וכלה במיתוג הגובר של ירושלים כעיר הוליוודית להפקת סרטים. בדרך גם הקדשנו פעם את טור האופנה לבירור מהו "סטייל ירושלמי".

סטודנטים עם מוגבלויות:
עקבנו אחר יחס האוניברסיטה לשילוב סטודנטים עם מוגבלויות באוניברסיטה והעלנו למודעות את הנושא. בהמשך אף התקיים יום מוצלח להעלאת המודעות לנגישות בקמפוס בשיתוף תא סטודנטים עם מוגבלויות ואגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית. אין ביכולתנו ליזום אירועים כאלה, אך האם תזמון היוזמה מקרי או שיש קשר להעלאת הנושא על ידינו? 🙂

תרבות:
גיליון אחר גיליון הביא מדור 'ציונה' את הפינות החמות של ירושלים, את הכשרונות המוזיקאליים המופיעים בעיר, תבשילים לתאבון וכמובן מדור האופנה של זוהר.

אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית:
גוף ענק בעל תקציב שנתי של כ-7 מיליון ש"ח שכחציו ממומן ע"י דמי רווחה הנלקחים מהסטודנטים. מה אנחנו יודעים עליו? לא הרבה. המגזין היוצא מטעם האגודה לא מעלה ביקורת אפקטיבית ומעדיף במוצהר לכתוב על סקס, סמים וכדו' ובאופן רדוד.
אנו מאמינים שלסטודנטים ישנו מכנה משותף גבוה יותר, עניין משותף אותו הסטודנטים רוצים לדעת. אנו מאמינים שאכפת לסטודנטים לדעת מה קורה בחדרי חדרים באגודת הסטודנטים, מי סוגר דיל פוליטי מלוכלך ואת מי מחרימים כי העז לקרוא תיגר על הנהלת האגודה.
במהלך השנה חשפנו שתוכנית הטבות חדשה לסטודנטים שעושים מילואים רק גורעת מתנאיהם, סקרנו את מצב המיקרוגלים לרווחת הסטודנטים (מאז תיקנו מספר מיקורגלים מקולקלים…), ביקרנו את הדילים הפוליטיים באגודה והראינו מי באגודה מחפש את טובת הסטודנטים ומי שם רק בשביל לצבור קרדיט במפלגה ששלחה אותו להשתלט על האגודה.
ביקורת עיתונאית, כמו בכל העולם, היא מרכיב יסוד לשיפור הממשל. זוהי התחלה שהובילה להפגנות המתרחשות בתקופה זו. עם זאת, הרבה מהלכלוך עדיין מוסתר, וישנם אף דברים שלא העלינו למודעות עקב מספר העמודים המצומצם. ככל שנקבל יותר תמיכה, כך נוכל יותר לתת עדכונים בזמן אמת, לחשוף עוד נתונים ולשפר את הביקורת על האגודה.

אז למה לתמוך בזקני ציון?

זקני ציון הוא מגזין ללא גוף כלכלי חזק העומד מאחוריו. אמנם יש מפרסמים שרוצים להיצמד להצלחה של זקני ציון על מנת להגיע לסטודנטים, ואותן פרסומות מממנות את זקני ציון, אבל הגענו למסקנה כי היקף הפעילות של זקני ציון איננו מספק. אנחנו לא יוצאים בתדירות גבוהה מספיק בשביל לעדכן את הסטודנטים בדברים החשובים להם ובזמן המתאים כפי שהיינו רוצים. אנחנו לא כותבים מספיק על דברים שהיינו רוצים שהסטודנטים ידעו עליהם כי מספר העמודים מצומצם.

מה למשל? כתבה על מצב הדיור בירושלים ופתרונות דיור מענייינים, סיקור רציף על המתרחש באגודת הסטודנטים ומשפיע על כולנו ועוד. כל גיליון אנחנו מחליטים להתמקד במספר נושאים, וזונחים נושאים רבים החשובים גם כן.

אנו מתחייבים

בשנה האחרונה, כל שקל שהכנסנו מפרסום השקענו חזרה בבניית העיתון. אנו מתחייבים שכל שקל שיינתן כאן יוזרם אל שיפור העיתונות הסטודנטיאלית ושיפור זקני ציון.
כאן זה המקום שלכם להחליט אם נישאר בגדר מגזין חודשי או שנוסיף עוד מדיות כגון סרטונים ועוד. אם נמשיך במתכונת מוגבלת או שנוסיף ביקורת על האגודה, נעלה למודעות דברים חשובים שקורים בירושלים ונעניק מגזין אפילו יותר תוסס צעיר ואיכותי.

לתמיכה בזקני ציון: http://www.mimoona.co.il/Projects/677

מודעות פרסומת